W skrócie

Jesteśmy grupą hobbystów, których łączy wspólne zamiłowanie do zdalnie sterowanych samochodów. Wiek nie ma tu znaczenia dlatego w naszych szeregach znajdują się reprezentanci wszystkich grup wiekowych: dzieci, rodzice, młodsi/starsi.

Nasze początki to forum internetowe, swego czasu jeździliśmy po parkingach, urządzaliśmy nieoficjalne mini zloty, spotykaliśmy się na zawodach w różnych częściach Polski, jednak dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu zaistnieliśmy jako Sekcja Autoklubu Szczecin.

Działamy prężnie i dynamicznie, ale z rozwagą. Przede wszystkim pomagamy zacząć zabawę, doradzamy jaki wybrać sprzęt, albo co zrobić by jak najlepiej wykorzystać sprzęt już posiadany. Zgłębiamy wspólnie tajniki ustawień od geometrii zawieszenia po przeniesienie napędu. Staramy się tłumaczyć podstawowe zjawiska fizyczne z powodu których każda śrubka, każda podkładka i każdy milimetr odmierzony suwmiarką w modelu potrafi zmienić jego zachowanie na torze. Najważniejsze jednak, że dobrze się przy tym bawimy jednocześnie nabierając wiele przydatnych na co dzień umiejętności manualno-technicznych.

Ponieważ razem jest raźniej i zabawa jest nieporównywalnie większa organizujemy różnego rodzaju spotkania członków klubu i zawodników z regionu do których należą min.: – Treningi na których doskonalimy umiejętności prowadzenia oraz ustawiamy i testujemy nasze maszyny. W czasie tych spotkań dzielimy się wspólnie zdobytą wiedzą i spostrzeżeniami by w przyszłości możliwie szybko dostosowywać charakterystykę jazdy modelu do naszych upodobań. – Zawody, zarówno latem jak i zimą. Zróżnicowany poziom zawodników oraz wzorowa obsada sędziowska stanowią nieodłączny element naszych zawodów. – Wyjazdy na zawody zarówno krajowe jak i zagraniczne. Jak tylko mamy możliwość jeździmy sprawdzać jak wypadamy na tle innych zawodników i klubów bawiąc się przy tym wyśmienicie.

Partnerstwo z MC Schwedt

MC Schwedt baner