Historia z budowy

Budowa toru off-road.

Dzięki zaangażowaniu naszych kolegów modelarzy, pomocy Okręgowego Zarządu PZM i współpracy z Panem Robertem Puhlmannem właścicielem firmy Kontener Serwis  Auto-Klub Szczecin Sekcja Modelarstwa Kołowego oddała do użytku nowy obiekt, tor dla modeli samochodów off-road.

Kontenery na podest ustawione, w dolnych znajdują się dwa pomieszczenia socjalne. Jedno jest przeznaczone na magazynek, a w drugim mamy warsztat i miejsce do spotkań. Górna część, to podest dla zawodników i pomieszczenie dla sędziego. Musimy jeszcze podłączyć prąd i zamontować oświetlenie.

Na powierzchnię toru nawieźliśmy glinę, która została rozłożona. Niestety dwadzieścia ciężarówek gliny nie pozwoliło nam pokryć 100% powierzchni toru, musimy jeszcze trochę dowieść. Następnym etapem pracy będzie wyrównanie powierzchni, wyznaczenie torów jazdy i budowa przeszkód.

Pozostaje nam jeszcze wybudowanie pit-stopu i ogrodzenia. Ze względu na rozpoczynające się wakacje, chcemy maksymalnie przyspieszyć prace i od 20 czerwca prace będą odbywały się praktycznie codziennie w godzinach popołudniowych. Wszystkich członków i sympatyków SMK proszę o udział w pracach.